آخرین ستاره

متن كامل یادداشت‌های روزانه‌ دیده‌بان لشكر 14 امام حسین (ع) شهید «حسین كهتری» از سال‌های 1359 تا 1367 به اهتمام جانمراد احمدی در كتاب «آخرین ستاره» گردآمده و از سوی نشر ستارگان درخشان منتشر شده است.

«آخرین ستاره» نخستین اثر بازنگری شده پس از ادغام موسسات حفظ آثار لشكر امام حسین (ع) و لشكر 8 نجف اشرف و مركز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان است.

جانمراد احمدی، مسوول نشر ستارگان درخشان گفت: شهید حسین كهتری، در دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به عنوان دیده‌بان خدمت می‌كرد و وقایع و خاطرات هر روز خود را یادداشت می‌كرد.

وی ادامه داد: بخش مهم این یادداشت‌های به دو سال آخر زندگی وی اختصاص دارد كه برای درمان مجروحیت شیمیایی خود در جنگ به كشور آلمان می‌رود و در آنجا با مسایل سیاسی و اجتماعی بسیاری رو به رو می‌شود. پایان این یادداشت‌های روزانه تا چند هفته قبل از شهادت وی ثبت شده است.

این كتاب پیش از این با عنوان «س‍ف‍ر: یادداشت‌های روزان‍ه‌ ش‍ه‍ی‍د ح‍س‍ی‍ن‌ ک‍ه‍ت‍ری‌» در سال 1375 از سوی دف‍ت‍ر ادب‍ی‍ات‌ و ه‍ن‍ر م‍ق‍اوم‍ت‌ منتشر شده است. چاپ جدید این كتاب با عنوان «آخرین ستاره» حاصل یادداشت‌های شهید كهتری و پنج دفترچه خاطرات اوست كه با كمك خانواده وی جمع آوری و به مركز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان سپرده شد.
این كتاب به همراه 95 عكس، یك اثر خودنگاشته از رزمنده‌ای است كه علاوه بر حضور در مناطق جنگی و مبارزه با دشمنان داخلی و خارجی، سعی دارد دغدغه‌های نسل جوان دوره خود و دهه اول انقلاب اسلامی را در نوشته‌هایش منعكس و با دقت اتفاقات اجتماعی، سیاسی و نظامی پیرامون خود را مورد تحلیل و ارزیابی قرار دهد.

نخستین خاطره شهید كهتری با عنوان «اولین خبر» روایت تشییع جنازه‌ شهیدی از روستاهای اطراف كاشان و آخرین یادداشت مربوط به 10 روز قبل از شهادت وی است.

جانمراد احمدی یادداشت‌های شهید كهتری را در هشت فصل «آغاز جنگ تا عملیات شیاكوه»، ‌«از آزادی خرمشهر تا پاسگاه زید»،‌ «از والفجر 4 تا عملیات بدر»،‌ «از بمباران شهر‌ها تا عملیات ایذایی»، «از ارتفاعات غرب تا عملیات والفجر 9»، «از كارخانه نمك تا كربلای 4»، «از شیمیایی شدن تا حمله ناو آمریكایی به هواپیمای مسافربری ایران»، «از پذیرش قطعنامه تا...» به اضافه ضمایم زندگی‌نامه و عكس‌ها و اسناد و فهرست اعلام گرآوری كرده است.

كتاب «آخرین ستاره» در قطع رقعی و 500 صفحه با شمارگان 3 هزار نسخه و و با 94 تصویر از شهید حسین كهتری، با بهای 110 هزار ریال از سوی نشر ستارگان درخشان، وابسته به سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج استان اصفهان منتشر و آماده توزیع شده و 5 مرداد ماه 90 با حضور مادر شهید حسین كهتری در سالن اجتماعات كتابخانه مركزی شهر اصفهان رونمایی شد.


برچسب ها: شهید حسین کهتری ، آخرین ستاره ، سفر ،

مراجع: رونمایی از آخرین ستاره در کتابخانه مرکزی اصفهان ، «آخرین ستاره» دیده شد ، نوید شاهد ، به یاد دیده‌بان لشكر 14 امام حسین (ع) ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic