نامه زیر که شهید حسین باخدا بیست و هفت سال پیش (سی ام مهرماه 1363) در پاسخ به نامه معلمش نوشته بود، حدود سه ماه پیش در بایگانی اداره پست پیدا شده و در حالی که نویسنده نامه بیست و هفت سال پیش به شهادت رسیده، در ماه مبارک رمضان امسال به دست گیرنده رسیده است. اکنون در سالروز نوشته شدن این نامه، متن آن منتشر می شود، جالب است که بخشهایی از این نامه شرح حال زمان ماست:

بسمه تعالی

سلام علیکم

با درود و سلام بر یگانه منجی عالم بشریت حضرت محمد (ص) و سلام بر آقایمان مهدی (عج) و نایب بر حقش امام خمینی کبیر و سلام به روان پاک شهیدان گلگون کفن انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، اینجانب از شما تشکر می کنم و سپاسگزارم و نامه گهربار شما امروز 7/30 بدستم رسید و از رسیدن نامه شما روحی تازه وجودم را فراگرفت و سلام گرمتان را به دوستانم رساندم من از این خوشحالم که با شما آشنا شدم و در شبهایی که در کنار هم ساعاتی را گذراندیم و از سخنانتان فیض بردم خوشحالم. خداوند شما معلمان محترم را اجر عظیم عطا کند که واقعاً زحمت می کشید و کسانی را تربیت می کنید که آینده ایران و تداوم بخش انقلاب اسلامی خواهند بود، انشاالله.

اینان باید در سنگر مدارس توسط شما مربیان معتقد به اسلام همانطور که درسهای روزانه را می خوانند اخلاق اسلامی و درسهای عقیدتی را هم فرا گیرند چون ما حالا هرچه از داخل ضربه می خوریم از دست ایمان کم و نداشتن عقیده به اسلام واقعی است و بجایش افکار مادیات و سودجویی ها و ریاست طلبی هاست.

شما خوب می دانید در سال گذشته همین روزها بود که عملیات والفجر4 انجام شد و هنوز بعضی از یاران واقعی امام حسین (ع) در سرقله های بلند کردستان عریان مانده است، از آن طرف در بعضی ادارات ما، افراد کمی از ارگانهای انقلابی ما و انقلابیون دوآتشه، با رفتارها و کارهای زشت و پلیدشان باعث برهم زدن وحدت می شوند. اینها درک نمی کنند انقلاب و اسلام را و عقیده کامل به معاد ندارند، ولی خدا به داد دل شما افراد خوب و با تقوا برسد که همیشه این مشکلات شما را رنج می دهد. ولی چاره اش این است که متوسل به چهارده معصوم (ع) شویم و از آنها یاری جوییم.

معلم عزیزم! اینجانب از شما می خواهم ما را دعا کنید که خداوند ما را تا پایان استوار نگه دارد که آینده اسلام در ایران به استواری ما و وحدت وابسته است. ما هم از خدای تبارک و تعالی عاجزانه می خواهیم عباداتتان را قبول کند که به فرمایش امام عزیزمان تعلیم و تعلم عبادت است.

به امید پیروزی اسلام بر کفر جهانی

حسین باخدا

ارادتمند

1363/7/30

صفحه اول نامه
صفحه دوم نامه
شهید حسین باخدا قمصری: یكم فروردین 1343، در شهر قمصر از توابع شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش امرالله، کشاورز بود و مادرش فاطمه نام داشت.  تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. به عنوان  بسیجی در جبهه حضور یافت. بیست و سوم اسفند 1363، در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش شهید شد. مزار او در گلزار شهدای سررود واقع است. برادرش مهدی نیز شهیدشده است.


برچسب ها: شهید حسین باخدا ، نامه شهید ،

مراجع: گلزار عشق ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic