شهید مهدی باخدا قمصری: یكم اردیبهشت 1344، در شهر قمصر از توابع شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش امرالله، کشاورز بود و مادرش فاطمه نام داشت. تا دوم راهنمایی درس خواند. به عنوان  پاسدار در جبهه حضور یافت. دهم اسفند 1362، در جفیر اهواز بر اثر اصابت ترکش شهید شد. مزار او در گلزار شهدای سررود واقع است. برادرش حسین نیز شهیدشده است.

متن وصیتنامه شهید مهدی باخدا قمصری

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّ الَّذِینَ تَوَفَّاهُمُ الْمَلآئِكَةُ ظَالِمِی أَنْفُسِهِمْ قَالُواْ فِیمَ كُنتُمْ قَالُواْ كُنَّا مُسْتَضْعَفِینَ فِی الأَرْضِ قَالْوَاْ أَلَمْ تَكُنْ أَرْضُ اللّهِ وَاسِعَةً فَتُهَاجِرُواْ فِیهَا فَأُوْلَئِكَ مَأْوَاهُمْ جَهَنَّمُ وَسَاءتْ مَصِیرًا

﴿ آیه 97سوره نسا

آنان که (هنگام مرگ) و قبض روح (ظالم و ستمگر بمیرند) فرشتگان از آنها باز پرسند که در چه کار بودید؟ پاسخ دهند که ما در روی زمین مردمی ضعیف و ناتوان بودیم، فرشتگان گویند آیا زمین خدا پهناور نبود؟ که در آن سفر کنید ( و از محیط جهل و کفر به سرزمین علم و ایمان بشتابید، از آنها عذر نپذیرید) و ماوای ایشان جهنم است و بازگشت آنها به جایگاه بسیار بدی است.

با درود و سلام بر رهبر کبیر انقلاب اسلامی و با سلام به رزمندگان و پیکارگران راه حق و آزادی و با درود بر پدر و مادران شهیدان، معلولین، مفقودین و اسیران جنگ تحمیلی و امت مسلمان، اولین وصیتی که من و تمام شهدا برای شما مردم داریم این است که امام عزیز و این قلب توفنده امت را تنها نگذارید و تا آنجا که قدرت دارید از امام و انقلاب طرفداری کنید و نگذارید که ابرقدرتهای جهان بر سر اسلام و مسلمین زور بشوند و این اسلام عزیز را که بسیار گران بدست آمده است سرکوب کنید.

مسلمانان! تا آنجایی که جان و خون در بدن دارید در نماز جمعه­ها شرکت کنید و همانطور که امام عزیزمان تاکید کرده­اند مساجد را خالی نگذارید و وحدت خود را حفظ کنید و اسلام را جهانی کنید که حفظ وحدت شما باعث شکست دشمنان اسلام خواهد شد.

از خانواده شهیدان می­خواهم که از خون شهیدان خود برای امور دنیوی استفاده نکنید و باعث لگدمال کردن خون عزیزان خود و جانبازان، در در صفهای مصنوعی نشوید.

و دیگر اینکه از دعاهای توسل و کمیل و ندبه غافل نشوند که هرچه داریم از این دعاها داریم.

و از شما می­خواهم که شبهای جمعه و روزهای جمعه بر سر تربت پاک شهیدان رفته و دین خود را به وسیله فاتحه و یاد از آنها ادا نمایید.

از تمام برادران خواستارم که راه شهدای خود را ادامه دهند و تا پایان جنگ جبهه­ها را خالی نگذارند.

و از خواهران  ایمانی می­خواهم که ضمن رعایت حجاب خود، پشت جبهه­ها را نگه دارند که با حجاب آنها مشت محکمی است که بر دهان جنایتکاران زده می­شود.

عزیزانی که در سنگر مدارس و دبیرستانها نشسته­اید و با جهل و نادانی مبارزه می­کنید از شما می­خواهم که خوب درس بخوانید و خوب بیاموزید که در آینده محتاج بیگانگان نباشیم و هر نوع تخصص را خود داشته باشیم و در پایان از همه کسانی که مرا می­شناسند می­خواهم که اگر اشتباهی و لغزشی از من دیده­اند مرا ببخشند و از همه آنها حلالیت می­طلبم و باز تاکید می­کنم که امام تنها نماند.

والسلام و من الله التوفیق

25/11/1362

مهدی باخدا

خدایا، خدایا، تا انقلاب مهدی، خمینی را نگهدار

 


برچسب ها: شهید مهدی باخدا قمصری ، وصیتنامه شهید ، وصیتنامه ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic